با سلام به شما کاربر عزیز و محترم،

به احتمال زیاد شما توسط ربات دیکسورد فا به این مطلب کشیده شده اید. این مطلب درباره اینکه عواقب های بعد از اینکه سرور دیسکورد شما از سرور لیست دیسکورد فا پاک می شود، می باشد. در این مطلب شما میتوانید از خطر  Soft 404 که در ادامه مطلب به آن اشاره می شود، پیشگیری کنید.

 

  • تبعات بد پاک شدن سرور دیسکورد شما از دیسکورد فا…

دیسکورد فا یک وبسایت برای معرفی سرور های دیسکورد ایرانی و فارسی زبان می باشد که اطلاعات هر سرور را بعد از ثبت شدن در دیسکورد فا به موتور های جستجو مثل گوگل، بینگ، یاهو و غیره می دهد. این موتور های جستجو که منبع اصلی آمدن ترافیک کاربران در دیسکورد فا هستند، تمامی صفحاتی که قادر به رویت هستند را از دیسکورد فا می خواهند و به اصلاحی دیگر، Crawl می کنند. وقتی شما سرور دیسکورد خود را اضافه می کنید، بسته به شانس شما، موتور های جستجو در زمان های مختلف چند بار سایت را جستجو کرده، و برای ثبت نتایج جدید اقدام می کنند. در این حال وقتی سرور شما یک نتیجه جدید هست، سرور شما با موفقیت به لیست صفحات آن موتور جستجو اضافه میشود، و همین اتفاق می افتد که شما می توانید با یک سرچ ساده، سرور خود را داخل موتور های جستجو مانند گوگل پیدا کنید. البته پروسه تایید صفحه و اضافه کردن سرور شما به گوگل معمولا 3 تا 7 روز به طول می انجامد. اگر بعد از مدتی، سرور دیسکورد شما از دیسکوردفا پاک شود، وقتی فردی اسم سرور شما را در موتور های جستجو سرچ کند و یا اینکه موتور های جستجو بسته به کلماتی که شما در توضیحات سرور خود اضافه کردید، نتایج صفحه سرور شما را به کاربر خود نشان دهد، دیسکورد فا کاربر با یک ارور Soft 404 مواجه می کند.

 

 

  • حال این به چه معناست؟

هنگامی که کاربر وارد سایت دیسکورد فا با لینک سرور شما که دیگر در دیسکورد فا اعتبار ندارد شود، سایت با اروری شبیه به عکس بالا، کاربر را مطلع می سازد، که سرور مورد نظر پیدا نشده، اما به موتور های جستجو(مثل گوگل) این را نمی گوید که سرور شما پیدا نشده، بلکه با فرستادن کد 200 به موتور جستجو، از صحت لینک خبر میدهد. این باعث می شود که موتور های جستجو فکر کنند که این لینک درست می باشد و در آخر کاربرانی که دنبال سروری با مشخصات شما می باشند، با نا امیدی از سایت خارج می شوند و یا از بخش جستجو سروری جایگزین را انتخاب می کنند.

 

سرچ بار برای پیدا کردن سرور جایگزین

 

همین حالا بخوانید: روش پین و یا ویژه کردن سرور / آموزش ثبت سرور

  • چطور می تونم از این مشکل جلوگیری کنم؟

خوشبختانه، دیسکورد فا با طراحی سیستمی هوشمند، کاربران و ادمین های سرور ها را بابت پاک شدن سرور خود از دیسکورد فا اطلاع رسانی می کنند. اما ممکن هست این اطلاع رسانی به خاطر دلایل زیر انجام نپذیرد:

  1. بسته بودن DM شما که در این حالت اطلاع رسانی با تگ کردن شما داخل سرور دیکسوردفا صورت میگیرد.
  2. عضو نبودن شما در سرور رسمی دیسکورد فا جهت اطلاع رسانی

برای رفع این مشکل، پیشنهاد می کنید که حتما عضو سرور دیسکوردفا در دیسکورد باشید، تا هیچوقت از خبر های مربوط به سرور دیسکوردتون بی خبر نمانید.

  • به من اطلاع رسانی شد که سرورم پاک شده، حالا که میدونم باید این مشکل برطرف بشه، باید چه کار کنم؟

بسیار ساده! وارد داشبورد خودتون داخل دیسکورد فا بشید و سرور خود را دوباره ثبت کنید. نگران نباشید! تنظیماتی که قبلا انجام دادید سر جاشون هست ولی باید مشکلاتی که در اطلاع رسانی به شما گفته شده برطرف شود. در غیر این صورت، دوباره با همین مشکل روبرو خواهید شد.

مطالعه کنید: آموزش تبادلات با استفاده از ربات دیسکورد فا

اگر سوالی مربوط به این موضوع دارید، می توانید از داخل دیسکورد و یا بخش کامنت ها از ما بپرسید.